3-mannas individuella tävling      
           
  Kvalspel  bästa  serie av 3      
  Herrar        
1 Mikael Noren Trustor 245    
2 Anders Stenberg Nymek 244    
3 Anders Kvarnlöf Vi3 243    
4 Janne Nyman PinPals 238    
5 Henrik Dahlin De Nya 232    
6 Jerry Öberg Team KaramEllen 222    
7 Marcus Stenberg Långvikens BF 219    
8 Joakim Asplund Silver 216    
9 Joakim Boström Silver 216    
10 Mats Brännnström Strike Out 212    
11 Pär Almqvist Grubban 212    
12 Tommy Andersson Skellefteå IF 212    
13 Hasse Karlsson Skega 212    
14 Göran Lindqvist Bubbes foto 210    
15 Christer Löfstedt FK Bedposters 204    
16 Gunnar Holmqvist 50+ 202    
17 Hans Holmberg FK Bedposters 201    
18 Lars Israelssson Vi3 201    
19 Per Jonsson Larvkaktus 201    
20 Kevin Ungh Sten Tommyz 200    
21 Hans Lundberg Skega 197    
22 Mikael Marklund Elysen 196    
23 Fredrik Rinzen Jumbo 188    
24 Mikael Andersson Nymek 186    
25 Tommy Ungh Sten Tommyz 182    
26 Ingvar Harnesk Strike Out 179    
27 Thomas Stenberg Långvikens BF 178    
28 Kennerth Ekersund Strike Out 175    
29 Mikael Edlund FK Bedposters 173    
30 Leif Andersson Team Loffen 172    
31 Bert Lundberg Team KaramEllen 171    
32 Owe Burman Nymek 171    
33 Kurt Furberg Jumbo 170    
34 Anders Isaksson Hannas Pojkar 165    
35 Curth Forsberg Strike Out 165    
36 Johan Lundqvist Mainiacs 164    
37 Thomas Nyström Friherrarna 164    
38 Anders Burman Bubbes foto 162    
39 Bo Nordström 50+ 161    
40 Mikael Lundström De Gamla 160    
41 Sixten Burman Bubbes foto 160    
42 Leif Lundmark De Gamla 158    
43 Stig Lundqvist 50 + 158    
44 Per Stenmark Mainiacs 156    
45 Sten Sjöberg Sten Tommyz 155    
46 Hans Nyman Skellefteå IF 153    
47 Bert Jonsson Elysen 149    
48 Palmer Hedlund Sten Tommyz 148    
49 Tommy Granstedt Sten Tommyz 146    
50 Arne Christoffersson Svänggänget 143    
51 Hugo Sundberg SIF lag 2 141    
52 Lasse Warg De Nya 124    
53 Roger Marklund Mainiacs 120    
54 Tomas Nyström De Gamla 119    
           
  Damer        
1 Maja Öberg Team KaramEllen 257    
2 Erika Källströmer Subban 190    
3 Carola Furberg Vi3 189    
4 Ulrica Sundberg PinPals 188    
5 Emma Stenberg Långvikens BF 180    
6 Åsa Strandgren De Nya 179    
7 Märit Brockber Vi3 146    
8 Sofia Nyström De Nya 136    
9 Ingabritt Wiklund PinPals 175    
           
  Kvartsfinal Herrar      
7 Mikael Noren Kevin Ungh 148 - 162
8 Anders Stenberg Per Jonsson 150 - 156
9 Anders Kvarnlöf Lars Israelssson 188 - 182
10 Janne Nyman Hans Holmberg 185 - 182
11 Henrik Dahlin Gunnar Holmqvist 236 - 199
12 Jerry Öberg Christer Löfstedt 145 - 180
13 Marcus Stenberg Göran Lindqvist 164 - 177
14 Joakim Asplund Hasse Karlsson 154 - 214
15 Joakim Boström Tommy Andersson 188 - 173
16 Mats Brännnström Pär Almqvist 135 - 126
           
  Semifinal damer        
7 Maja Öberg Ulrica Sundberg 249 - 170
8 Erika Källströmer Carola Furberg 184 - 145
           
  Semifinal herrar        
12 Kevin Ungh Mats Brännström 172 - 191
13 Per Jonsson Joakim Boström 150 - 160
14 Anders Kvarnlöf hasse Karlsson 157 -  
15 Janne Nyman Göran Lindqvist 188 - 166
16 Henrik Dahlin Christer Löfstedt 209 - 162
           
  Final damer 14-jan      
1 Maja Öberg Team KaramEllen 170    
2 Carola Furberg Vi3 118    
           
  Final herrar (11-12)      
1 Joakim Boström Silver 203    
2 Mats Brännström Strike out 198    
3 Henrik Dahlin De Nya 183    
4 Janne Nyman Pin Pals 180    
5 Hasse Karlsson Skega 163    

Besök oss

Bowlingkompaniet i Skellefteå AB
Gymnasievägen 14, 
931 57 SKELLEFTEÅ.

Kontakt

 Telefon 0910 - 71 00 73. 
Öppettider
Måndag-torsdag 12:00-21:00
Fredag- lördag 12:00-22:00
Söndag 12:00-20:00

Dela vår sida


© 2019 Bowlingkompaniet
Information om cookies