3-mannas individuella tävling      
           
  Kvalspel  bästa  serie av 3      
  Herrar        
1 Thomas Stenberg Långviken 235    
2 Tommy Andersson SIF 234    
3 Markus Stenberg Långviken 223    
4 Micke Andersson Nymek 220    
5 Janne Nyman PinPals 219    
6 Bert Lundberg KaramEllen 214    
7 Ingvar Harnesk Strike out 210    
8 Pär Almqvist Team KaramEllen 203    
9 Lars Israelsson Vi3 201    
10 Kjell Brännholm Bubbes Foto 199    
11 Mikael Lundström M.L 194    
12 Pär Hedberg Ersmarks möbler 194    
13 Jerry Öberg Team LaramEllen 192    
14 Anders Kvarnlöv 50+ 190    
15 Tomas Fahlgren Löftet 187    
16 Hans Holmberg FK Bedposters 182    
17 Palmer Hedlund Sten Tommyz 182    
18 Anders Burman Bubbes Foto 181    
19 Kennerth Ekersund Strike out 180    
20 Tommy Ungh Sten Tommyz 180    
21 Gunnar Holmqvist 50+ 179    
22 Mats Johansson Friherrarna 179    
23 Sten Sjöberg Sten Tommyz 179    
24 Göran Lindqvist Bubbes Foto 172    
25 Kevin Ungh Sten Tommyz 169    
26 Greger Lundmark Svänggänget 166    
27 Bo Nordström 50+ 164    
28 Joakim Asplund Silver 164    
29 Håkan Kemi Löftet 160    
30 Mikael Forsberg Larvkaktus 159    
31 Hasse Karlsson Skega 159    
32 Johan Lundqvist Mainiacs 156    
33 Stefan sandberg Mainiacs 156    
34 Peter Olofsson Jumbo 156    
35 Anders Asplund Silver 156    
36 Anders Isaksson Hannas pojkar 155    
37 Curt Forsberg Strike out 155    
38 Stig Lundqvist 50+ 154    
39 Jonny Larsson Larvkaktus 153    
40 Leif Andersson Team Loffen 150    
41 Anders Stenberg Nymek 146    
42 Christer Löfstedt FK Bedposters 143    
43 Roger Hedlund Skega 142    
44 Fredrik Rinzen Jumbo 142    
45 Hugo Sundberg SIF 136    
46 Bert Jonsson Elysen 136    
47 Roger Marklund Mainiacs 133    
53          
           
  Damer        
1 Ingabritt Wiklund PinPals 184    
2 Hanna Nyström Hannas pojkar 161    
3 Åsa Strandgren M.L 158    
4 Lillemor Johansson Subban 154 3x  
5 Ulrica Sundberg PinPals 154 1x  
6 Annica Sundberg Pinpals 131    
7 Anneli Djärv Subban 114    
           
  Kvartsfinal Herrar      
7 Thomas Stenberg Tommy Ungh 205 - 149
8 Tommy Andersson Kennerth Ekersund 155 - 150
9 Markus Stenberg Anders Burman 183 - 173
10 Micke Andersson Palmer Hedlund 182 - 152
11 Janne Nyman Hans Holmberg 164 - 163
12 Bert Lundberg Tomas Fahlgren 145 - 171
13 Ingvar Harnesk Anders Kvarnlöv 125 - 158
14 Pär Almqvist Jerry Öberg 124 - 105
15 Lars Israelsson Pär Hedberg 182 - 193
16 Kjell Brännholm Mikael Lundström 152 - 144
           
  Semifinal damer        
13 Ingabritt Wiklund Lillemor Johansson 136 - 106
14 Hanna Nyström Åsa Strandgren 116 - 134
           
  Semifinal herrar        
7 Thomas Stenberg Tommy Andersson 146 - 168
8 Markus Stenberg Micke Andersson 104 - 186
9 Janne Nyman Tomas Fahlgren 155 - 180
10 Anders Kvarnlöv Pär Almqvist 147 - 121
11 Pär Hedberg Kjell Brännholm 112 - 231
           
  Final damer (9-10)      
1 Ingabritt Wiklund   138    
2 Åsa Strandgren   123    
           
  Final herrar (13-14)      
1 Kjell Brännholm   176    
2 Micke Andersson   172    
3 Tommy Andersson   166    
4 Tomas Fahlgren   154    
5 Anders Kvarnlöv   152    

Besök oss

Bowlingkompaniet i Skellefteå AB
Gymnasievägen 14, 
931 57 SKELLEFTEÅ.

Kontakt

 Telefon 0910 - 71 00 73. 
 E-post info@bowlingkompaniet.com

Öppettider

Mån-sön 15.00 - 21:00
Onsdagar stängt

Dela vår sida


© 2018 Bowlingkompaniet
Information om cookies