3-mannas individuella tävling      
           
  Kvalspel  bästa  serie av 3      
  Herrar        
1 Anders Asplund Silver 233    
2 Micke Andersson Nymek 226    
3 Tomas Fahlgren Löftet 226    
4 Roger Hedlund Skega 220    
5 Jan Burman Ersmarks möbler 214    
6 Kenna Andersson Silver 212    
7 Joakim Asplund Silver 208    
8 Janne Nyman PinPals 204    
9 Thomas Stenberg Långvikens BF 200    
10 Jerry Öberg Team KaramEllen 199    
11 Lars Israelsson Vi3 194    
12 Kennerth Ekersund Strike out 192    
13 Hasse Karlsson Skega 188    
14 Gunnar Holmqvist 50+ 185    
15 Leif Andersson Team Loffen 184    
16 Hans Holmberg Sten Tommyz 183    
17 Kevin Ungh Sten Tommyz 182    
18 Tommy Ungh Sten Tommyz 181    
19 Mats Brännström Strike out 181    
20 Felix Mainacs 180    
21 Kurt Furberg Jumbo 179 4 x
22 Bert Jonsson Elysen 179 3 x
23 Mikael Lundström M.L 176    
24 Tommy Andersson Skellefteå IF 174    
25 Anders Kvarnlöv Vi3 173    
26 Bert Lundberg Team KaramEllen 173    
27 Christer Löfstedt FK Bedposters 171    
28 Marcus Stenberg Långvikens BF 170    
29 Sten Sjöberg Sten Tommyz 170    
30 Jonny Larsson Larvkaktus 168    
31 Nils Berglund Svänggänget 166    
32 Barry Jonsson Ersmarks möbler 165    
33 Fredrik Rinzen Jumbo 163    
34 Anders Isaksson Hannas pojkar 162    
35 Owe Burman Nymek 159    
36 Greger Lundmark Svänggänget 155    
37 Peter Olofsson Jumbo 153    
38 Sixten Burman Bubbes foto 152    
39 Stig Lundqvist 50+ 151    
40 Hans Lundberg Skega 151    
41 Göran Lindqvist Bubbes foto 151    
42 Tomas Nyström M.L 150    
43 Micke Edlund FK Bedposters 150    
44 Simon Marklund Mainacs 150    
45 Ingvar Harnesk Strike out 148    
46 Anders Stenberg Nymek 143    
47 Curt Forsberg Strike out 138    
48 Hugo Sundberg Team Loffen 124    
49 Anders Burman Bubbes foto 123    
50 Roger Marklund Mainacs 114    
51 Tommy Granstedt Sten Tommyz 114    
52 Bo Nordström 50+ 107    
           
  Damer        
1 Maja Öberg Team KaramEllen 202    
2 Erika Källströmer Subban 182    
3 Emma Stenberg Långviken 168    
4 Ulrica Sundberg PinPals 167    
5 Ingabritt Wiklund PinPals 156    
6 Carola Furberg Vi3 136    
7 Märit Brockner Vi3 134    
           
  Kvartsfinal Herrar      
7 Anders Asplund Curt Furberg 269 - 140
8 Micke Andersson Mats Brännström 242 - 191
9 Tomas Fahlgren Tommy Ungh 234 - 136
10 Roger Hedlund Kevin Ungh 155 - 179
11 Jan Burman Hans Holmberg 184 - 198
12 Kenna Andersson Leif Andersson 168 - 162
13 Joakim Asplund Gunnar Holmqvist 147 - 153
14 Janne Nyman Hasse Karlsson 151 - 169
15 Thomas Stenberg Kennerth Ekersund 195 - 171
16 Jerry Öberg Lars Israelsson 183 - 199
           
  Semifinal damer   bana 13-14
13 Maja Öberg Ulrica Sundberg 157 - 127
14 Erika Källströmer Emma Stenberg 177 - 180
           
  Semifinal herrar   bana 7-11
7 Anders Asplund Mikael Andersson 162 - 253
8 Tomas Fahlgren Kevin Ungh 204 - 153
9 Hans Holmberg Kenna Andersson 210 - 149
10 Gunnar Holmqvist Hasse Karlsson 135 - 174
11 Thomas Stenberg Lars Israelsson 191 - 193
           
  Final damer bana 9      
1 Maja Öberg Team KaramEllen 160    
2 Emma Stenberg Långvikens BF 155    
           
  Final herrar bana11-12      
1 Lars Israelsson Vi3 178    
2 Mikael Andersson Nymek 169    
3 Hasse Karlsson Skega 168    
4 Tomas Fahlgren Löftet 166    
5 Hans Holmberg Fk Bedposters 146    

Besök oss

Bowlingkompaniet i Skellefteå AB
Gymnasievägen 14, 
931 57 SKELLEFTEÅ.

Kontakt

 Telefon 0910 - 71 00 73. 
 E-post info@bowlingkompaniet.com

Öppettider

Mån-lör 15:00 - 21:00
Söndag 15:00 - 20:00

Dela vår sida


© 2019 Bowlingkompaniet
Information om cookies