3-mannas individuella tävling      
           
  Kvalspel  bästa  serie av 3      
  Herrar        
1 Anders Stenberg Nymek 243    
2 Peter Olofsson Jumbo 236    
3 Fredrik Rinsen Jumbo 222    
4 Henrik Dalin Daledot 222    
5 Roger Hedlund Skega 222    
6 Isak Frank L2P 216    
7 Mats Hallefors Daledot 213    
8 Lennart Enmark MIB 212    
9 Leif Andersson Team Loffen 211    
10 Kurt Furberg Jumbo 209    
11 Per Jonsson Benzon 209    
12 Thomas Finnberg SIF 209    
13 Tomas Falgren Löftet 207    
14 Thomas Stenberg Långvikens BS 205    
15 Ulf Bäckström Y5B 203    
16 Christer Löfstedt Bedposters 202    
17 Kjell Brännholm Evry 202    
18 Jonas Nilsson Daledot 201    
19 Mats Brännström Strike Out 199    
20 Joakim Kratz L2P 198    
21 Hans Holmberg Bedposters 196    
22 Tommy Ungh Sten Tommyz 195    
23 Tommy Andersson Reserverna 194    
24 Jörgen johansson Holmlunds måleri 193    
25 Magnus Lindström Daledot 193    
26 Lars Israelsson Play boys 190    
27 Mikael Noren IRK 186    
28 Bert Lundberg Play boys 184    
29 Erland Marklund Ersmarks Möbler 184    
30 Leif Jonsson 50+ 181    
31 Tomas Lundin SIF 179    
32 Kristian Munther Team Bores 176    
33 Gösta Persson Evry 175    
34 Håkan Kemi Löftet 175    
35 Sixten Burman Guld 175    
36 Gustav Nilsson L2P 173    
37 Curt Forsberg Strike out 168    
38 Hans Lundberg Skega 166    
39 Ingvar Harnesk Strike out 163    
40 Mats Johanssson Friherrarna 160    
41 Ulf Karlsson Trustor 160    
42 Carl Lindgren Löftet 157    
43 Marcus Stenberg Långvikens BS 156    
44 Hasse Karlsson MIB 155    
45 Lorents Persson Strike out 155    
46 Bo Nordström 50+ 153    
47 Magnus Marklund IRK 145    
48 Anders Isaksson Hannas pojkar 144    
49 Sten Sjöberg Sten Tommyz 143    
50 Anders Burman Bubbes foto 140    
51 Stig Lundkvist 50+ 137    
52 Adam Nilsson Superbowl 135    
           
  Damer        
1 Emma Stenberg Långvikens BS 158    
2 Ulrica Sundberg PinPals 155    
3 Ingabritt Wiklund PinPals 154    
4 Carola Furberg Vi3 151    
5 Annica Sundberg PinPals 144    
           
  Kvartsfinal Herrar      
           
  Anders Stenberg Joakim Kratz 176 - 224
  Peter Olofsson Mats Brännström 119 - 134
  Fredrik Rinsen Jonas Nilsson 96 - 159
  Henrik Dalin Kjell Brännholm 153 - 198
  Roger Hedlund Christer Löfstedt 152 - 145
  Isak Frank Ulf Bäckström 204 - 155
  Mats Hallefors Thomas Stenberg 197 - 183
  Lennart Enmark Tomas Falgren 216 - 191
  Leif Andersson Thomas Finnberg 147 - 205
  Kurt Furberg Per Jonsson 184 - 221
           
  Semifinal herrar        
  Joakim Kratz Mats Brännström 168 - 143
  Jonas Nilsson Kjell Brännholm 169 - 192
  Roger Hedlund Isak Frank 165 - 199
  Mats Hallefors Lennart Enmark 180 - 192
  Thomas Finnberg Per Jonsson 173 - 174
           
           
  Final damer        
1 Ulrica Sundberg PinPals 308    
2 Emma Stenberg Långvikens BS 299    
3 Ingabritt Wiklund PinPals 256    
           
  Final herrar        
1 Isak Frank L2P 199    
2 Joakim Kratz L2P 192    
3 Kjell Brännholm EVRY 190    
4 Per Jonsson MS Benzon 170    
5 Lennart Enmark MIB 146